Global hava kargo taşıyıcısı Turkish Cargo, Türkiye’nin en değerli küresel mobilite markası olma misyonuyla kurulan Togg’un lojistik çözüm ortağı oldu. Milli marka, Türkiye’nin ilk elektrikli otomobilini Las Vegas’ta (ABD) düzenlenen ve dünyanın en önemli teknoloji fuarlarından biri olan CES’e taşıdı, Togg’un yeni marka kimliği ve yerli otomobil bu özel uçuşla sınırları aşarak dünya sahnesine çıkıyor.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı; Milli Bayrak Taşıyıcısı olmanın verdiği sorumlulukla ve dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olmanın gücüyle; Türkiye’nin otomobilini, ülkemizin teknoloji ihracatını dünyanın dört bir tarafına ulaştırıyor olmanın heyecanı içerisindeyiz. Ülkemizin en iddialı projesi olan Togg’un dünya lansmanına yaptığımız katkı Türk Hava Yolları ailemiz için bir gurur vesilesidir.” dedi.

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş;CES 2022’de gelecek vizyonumuzu sergileyeceğimiz akıllı cihazımızı elbette dünya markası Türk Hava Yolları ile taşıyacaktık. Güncel tasarım dilimizi gelecekten dokunuşlarla zenginleştirdiğimiz, mobilitenin dönüşümüyle otomobilin üçüncü yaşam alanına geçiş sürecini anlatan akıllı cihazımızı teknoloji dünyasının bir araya geldiği CES 2022’ye taşıyan Turkish Cargo’ya küresel bir marka olmak üzere çıktığımız #YeniLige’e yolculuğumuzda yol arkadaşımız olduğu için müteşekkiriz.” dedi.

40 bin uçaklı Dijital Konvoy ile uğurlandı

Yeni marka lansmanı ve Togg tarafından üretilen konsept otomobil, 5-8 Ocak tarihlerinde Las Vegas’ta düzenlenen CES fuarında ilk kez uluslararası sahnede yer alacak. Togg’un dünya sahnesine çıkışı, Turkish Cargo tarafından gerçekleştirilen küresel marka yolculuğu, tüm dünyadan eşlik edilen “sanal konvoy” ile başladı. Katılımcıların bu taşımaya özel oluşturulan www.yolunuzacikolsun.com websitesi üzerinden kişiselleştirilmiş uçak modelleriyle dahil olduğu 40 bin uçaklı konvoy, 21 Aralık tarihinde Turkish Cargo uçağının havalanmayısla eş zamanlı olarak başladı. Yaklaşık olarak 11 saat süren yolculuğu onbinler takip etti.

Turkish Cargo, taşıma süreçleri azami ölçüde önem ve hassasiyet gerektiren ürünler için özel ekipmanlar kullanıyor ve hassas kargo odalarında bulunan değerli kargoların her hareketini, depolama tesislerinde ve çevresinde bulunan kameralarla sürekli gözetim altında tutuyor. Özel kargo taşımacılığında 30 yılı aşkın deneyime sahip olan başarılı marka, sunduğu benzersiz çözümler ile küresel ölçekli firmaların güvenilir iş ortağı arayışında ilk tercihler arasında yer alıyor.